Kilka pomysłów na prezenty dla babci i dziadka z okazji ich święta

Stereotypowe myślenie o potrzebach seniorów odeszło już w przeszłość. Wybór prezentów dla babci i dziadka nie powinien się wiązać z podkreśleniem ich podeszłego wieku. Na ogół są oni nadal aktywni zawodowo i udzielają się towarzysko. Chcą się czuć komfortowo i wyglądać atrakcyjnie. Dobry prezent powinien dać im przyjemność z jego użytkowania i odrobinę luksusu.

Co wybrać dla babci?

Rodzinne seniorki nie kojarzą się już z paniami siedzącymi w bujanym fotelu z kłębkiem włóczki i szydełkiem. Obecnie prowadzą aktywne życie, w którym jest miejsce na obowiązki domowe i atrakcyjną rozrywkę. Dbają o swoje zdrowie i wizerunek zewnętrzny. Aby zachować dobrą kondycję chętnie korzystają z produktów ekologicznych. Z tych powodów warto kupić babci na przykład:

– zestaw markowych kosmetyków damskich,

– dobrą gatunkowo herbatę,

– aromatyczną kawę ziarnistą,

– miód z ekologicznej pasieki,

– szampon i odżywkę do włosów,

– naturalne kosmetyki do ciała,

– certyfikowane suplementy diety.

Prezent dla dziadka

Dziadek jest głową rodziny wielopokoleniowej i cieszy się autorytetem pozostałych jej członków, Dlatego prezent dla niego musi być niebanalny. Raczej nie powinny to być ciepłe kapcie, czy piżama w paski. Podarunek nie musi być drogi, bo głównie liczy się dobry pomysł. Dla pana w wieku senioralnym można kupić:

– zestaw kosmetyków męskich,

– ciekawą książkę,

– akcesoria do majsterkowania w domu,

– narzędzia do prac w ogródku,

– efektowny gadżet do auta.

Jak wybierać prezenty?

Aby kupić trafiony prezent na dzień Babci i Dziadka warto poznać gusty i preferencje każdego z seniorów. Czym się interesują lub na co chętnie poświęcają swój wolny czas. Uniwersalnym prezentem  może być bestseller wydawniczy z ulubionego gatunku literackiego. Każdej pani przyda się książka z nowymi przepisami kulinarnymi a panu poradnik majsterkowania albo model do sklejania o stopniu trudności dla osób dorosłych. Lubiącym słodycze dużą przyjemność sprawi bombonierka z czekoladkami. Zwolennikom zdrowego stylu życia warto podarować kosmetyki wytwarzane z naturalnych surowców roślinnych.